Byl jednou jeden král...
Král Já první se zeptal jednoho dne svých dcer, která jej má nejraději. Té chtěl potom odevzdat království. První jej měla ráda jako zlato, druhá jako zlato v hrdle a nejmladší, Maruška, řekla, ze jej má ráda jako sůl. Rozhněvaný a uražený král vyhnal Marušku za tento výrok z hradu. Rozkázal také zničit všechnu sůl v království. Brzy však poznal, že bez soli se nikdo neobejde. Hledal Marušku a teprve po stém přiznání ke všem chybám ji našel a s ní také i nevyčerpatelnou slánku, která naplnila všechny slánky ve všech domácnostech království.
Kde sledovat film Byl jednou jeden král... online (1955)
Oneplay česky od 11. 7. 2026 ↗SledováníTV od 2. 8. 2026 v TV vysílání ↗Dostupnost na českých službách průběžně aktualizuju. Naposledy aktualizováno 25. 8. 2026.
Nálada: Pohodové filmy a seriály Rodinné filmy a pohádky
Témata: pohádka sůl otcovská láska
Podobné tituly
Nevíš, co si pustit?
- Pro sebe: výběr podle nálady či situace nebo napiš vlastními slovy, na co máš chuť - třeba „film, kde hrdina ztratí paměť".
- Ve dvou: filmový Tinder - každý swipuje na svém telefonu, první shoda vyhrává (obvykle do 5. filmu).
- Když se ti nechce vybírat: Filmová DNA - desetkrát si vybereš z dvojice filmů a vyjde, jaký jsi divák.
Zdarma, bez registrace. Tipy posílám i na WhatsApp kanál ↗.
Časté otázky
- Kde můžu sledovat film Byl jednou jeden král... online?
- Film Byl jednou jeden král... je v předplatném na: Oneplay, SledováníTV. Dostupnost na českých streamovacích službách sleduje a průběžně aktualizuje najdi-film.cz. Naposledy aktualizováno 25. 8. 2026.
- Je film Byl jednou jeden král... na Netflixu?
- V předplatném na Netflixu teď ne. Film Byl jednou jeden král... najdeš podle katalogu najdi-film.cz na: Oneplay, SledováníTV. Naposledy aktualizováno 25. 8. 2026.
- Jaké má film Byl jednou jeden král... hodnocení?
- Na ČSFD má film Byl jednou jeden král... hodnocení 87 % od 56890 hodnotících.